niedziela, 16 listopada 2008

Książka - kolorowanka

Adam Adach - artysta malarz, ukończył Ecole Superieure des Beaux-Arts w Lyonie i Ecole Nationale Superieure des Beaux-Arts (ENSBA) w Paryżu.
Prace artysty prezentują galerie w Europie i Stanach Zjednoczonych. Autor, prowadząc liczne zajęcia z terapii przez sztukę, stworzył ilustracje do książki Gryzmoły dla ślimaka. Ideą kolorowanki jest nawiązanie poprzez rysunek kontaktu z dzieckiem i poznanie historii jego przeżyć. Duża wrażliwość autora pozwoliła stworzyć ilustracje - początki historyjek zachęcające do dialogu i otwartości. Książka może być z powodzeniem wykorzystana przez terapeutów, rodziców, nauczycieli pragnących lepiej poznać świat emocji i uczuć dzieci.


Od Autora (fragment): "Książka ta powinna przede wszystkim trafić do rąk dzieci, ponieważ może służyć do stymulującej (mam nadzieję) zabawy. Gryzmolenie i opowiadania o tym gryzmoleniu historii jest celem samym w sobie. Zabawą tylko z pozoru bez znaczenia".

Gryzmoły dla ślimaka pierwszy raz zostały opublikowane w 2003 roku przez Zachętę Narodową Galerię Sztuki jako książka towarzysząca wystawie "Sztuka współczesna dla wszystkich dzieci".
Format A4, oprawa miękka spiralowana, ilustracje czarno-białe.
Książka ofiarowana na aukcję przez wydawcę, Wydawnictwo BEA Książki Edukacyjne. Książka z dedykacją autora o treści: "Z podziękowaniami od Neli i Adama".

Brak komentarzy: